Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

AFB MEDYA olarak sizlere 2006 yılından bu yana İnternet Reklamı ve Web Tasarım alanında hizmet sunmaktan büyük onur ve gurur duymaktayız. Alanında uzman ekibimizle müşteri memnuniyet odaklı çalışmaktayız. 

Sizlerde Bizimle Çalışmak İsterseniz Bir Telefon Kadar Yakınız Size

7/24 Bilgi İçin: 

Kullanıcıların deneyimleri doğrultusunda gerçekleşen web sitesi tasarımı güçlü sonuçlar vermektedir. Nitekim deneyimlere göre hem şık hem de kullanışlı web tasarımların gerçekleşmesi esas alınır. Bu durum web site sahiplerinin etkili bir şekilde adını duyurmalarını da mümkün kılar. Yine reklam açısından tasarım kadar SEO hizmeti de değerlendirmeye alınmaktadır. Şöyle ki;

  • Anahtar kelime kullanımları dahilinde site tanıtımlarının gerçekleşmesi sağlanır.
  • Güçlü ve popüler içerikler sayesinde reklamın etkili hale gelmesi esas alınır.
  • Arama motorlarında öne çıkmak için de SEO hizmeti değerlendirilir.

Kısacası kullanıcı merkezli olarak tasarlanan ve SEO gerçekleştirilen siteler ön plana çıkıyor. Bu durum özellikle de e-ticaret ile blog siteleri açısından önem arz etmekte. Çünkü güçlü reklamlar dahilinde sitelerin kullanıcı sayısı artış gösterir. Hizmetin artış göstermesi firmaya da kazanç getirmektedir.

E-Ticaret Web Site Tasarımı

Web site tasarımı için ilk başta platformun amacı göz önünde bulundurulur. Yani hangi amaca hizmet verdiği ve odak noktası hedef alınır. Tüm bu detaylar beraberinde tasarımın projelendirilmesini mümkün kılar. İlk başta genel bir taslak üzerinden çalışma başlatılır. Bu aşamada gerek firmaların gerekse kullanıcıların istekleri göz önünde bulundurulur.

İstekler ve hedefler üzerinden tasarımın gerçekleşmesi esas alınır. Profesyonel tasarımlar sayesinde e-ticaret ortamının canlandırılması söz konusudur. Özellikle de ürün paylaşımlarına özen gösterilir. Güvenlik ve ödeme ortamları oluşturulur. Tüm bu niteliklere sahip olan siteler gün geçtikçe müşteri potansiyelini arttırır. Potansiyelin artış göstermesi firmanın kazancını da aynı oranda etkiler.

Blog Sitelerinin Web Tasarımı

E-ticaret ortamının oluşturulması daha zahmetlidir. Ancak blog siteleri adına aynı durum geçerli değil. Nitekim daha yalın ve kullanışlı olan site ortamının oluşturulması hedeflenir. Yine bu aşamada kullanıcı merkezli web sitesi tasarımı gerçekleştirilir. Yani blog sitelerine ziyaretin artış göstermesi için tasarımın yalın ve şık olması gerekir. Bu anlamda;

  • Web tasarım firmalarının çözüm önerilerini değerlendirmeniz gerekir.
  • Özel eklentiler sayesinde sitenin daha profesyonel hale gelmesi sağlanır.
  • Şık tasarımlardan ziyade reklam hizmetlerinden de faydalanmanız esas alınır.

E-ticaret sitelerinde olduğu gibi SEO içeriklerine yer verilir. Nitekim blog sitelerinde içerikler son derece önemlidir. Arama motorlarında sıklıkla geçen kelimeler göz önünde bulundurulur. Ve bu kelimelerin bulunduğu içerikler sayesinde SEO hizmeti gerçekleşir. Öyle ki blog siteleri SEO hizmeti dahilinde arama motorlarının başında yerini alır. Bu durum ziyaretçi sayısını arttırır ve sitenin popüler hale gelmesini destekler.

Güncel Web Site Tasarımları

Gelişen teknoloji ve yaşam şartlarına bağlı olarak web sitelerde de farklılıklar oluşmakta. En basiti daha pratik olan ve hızlı web tasarımları dikkat çekmektedir. Bu nedenle güncel olarak web tasarımının gerçekleşmesine özen gösterilir. Özellikle de rakip firmaların değerlendirilmesi ve talep edilen sitelerin analiz edilmesi sağlanır. Böylece isteklere ve güncelliğe uygun bir şekilde web tasarımının gerçekleşmesi temel alınır.